skip to Main Content

TILOS

TILOS Otoyol – Demiryolu – Metro –Tünel – Köprü – Boru Hattı – Altyapı – Elektrik Hattı Projeleri İçin Özel Tasarlanmış Proje Yönetim Doğrusal projeler olan Otoyol, demiryolu, metro,tünel, köprü, boru hattı, altyapı elektrik hattı projelerini diğer inşaat projelerinden ayıran en büyük özelikleri sadece zaman kriterinin değil, mesafe-lokasyon kavramında büyük önem taşımasıdır. Standart bina projeleri aynı lokasyonda dikey yapılan projelerdir. Ancak doğrusal projeler bir hat üzerinde proje süresi boyunca farklı mesafelerde imalat yapılmasını gerektirmektedir. Proje yöneticileri ve çalışanları doğrusal projelerde sadece ‘ne zaman’ sorusuna değil aynı zamanda ‘Nerede’ sorusunda da cevap aramaktadırlar.

TILOS (Time Location System ) proje yönetim çözümü doğrusal projelerde Ne – Nezaman – Nerede – Ne Kadar – Kim – Nasıl ile başlayan sorulara cevap vermek için geliştirilmiş proje planlama ve kontrol mühendislik çözümüdür. Standart proje yönetim yazılımlarının aksine TILOS 20 senelik bilgi birikimiyle müşterilerine uluslararası platformda bir çok önemli projede başarıyla uygulanan know-how ları beraberinde sunmaktadır.

TILOS’u Bugün Kullanmaya Başlamanız için 5 Sebep

Doğrusal Planlama

Zaman- mesafe diyagramları ile kapsamlı doğrusal zamanlama özelliklerini kullanarak doğrusal inşaat projeleri planlamak son derece etkilidir. Optimize edilmiş ve güvenilir planlar sunun.Projelerinizde etkili iletişim kurun.

Profesyonel Sunumlar

Paydaşlarınıza güven vermek ve yeteneklerinizi göstermek için yüksek kalitede raporlar oluşturun.Tek bir özet çıktı ile projeye görsellik katar ve kilit paydaşların planı kolayca anlamasını sağlar.

Entegre Proje Planlama Çözümü

Siz sektöre özel planlama özelliklerini kullanırken TILOS tek bir entegre planlama sisteminde proje kilometretaşlarını ve gereken süreyi hesaplayarak planlama yapar.

Açık Veri Transferi

Primavera P6, Microsoft Project ve Asta Powerproject gibi diğer proje yönetim sistemleri ile veri alışverişi yapmak mümkündür. Toprak hareketleri, kırmızı – siyah kot, yükseklik ve saha çizimleri gibi saha verilerini içe aktarın. Elektronik tablo programlarından ekipman, imalat miktarları ve maliyet verilerini sisteme ekleyin.

Maliyet etkinliği

Diğer planlama yöntemleri ile karşılaştırıldığında TİLOS hızlı bir şekilde kendini ön plana çıkartır. Daha düzgün inşaat dizileri, geliştirilmiş zamanlama ve net sonuçlar ile planlamanın zaman çatışmalarını azaltır ve makine zamanlama hatalarını önlemeye yardımcı olur.

TILOS Kullanan Firmalar

Demir Yolu

DB, SNCF, Network Rail, Herzog, Network Union, TCDD

Demir Yolu Malzeme Temini:

Alstom, Bombardier, Siemens

Mütahitler

Bilfinger Berger, Hochtief, Strabag, Skanska, Bouygues, Vinci, Hill International, Kiewit, Flatiron, Enka, Makyol, Dogus, Tekfen, Gulermak

Mühendislik

Bechtel, Fluor, HDR Inc, Drees & Sommer, Lahmeyer, DB Consult, SNC Lavalin, Gulf Interstate, Worley Parsons, Emay

Boru Hattı

TransCanada, Enbridge, Willbros, Henkels & McCoy, Techint, Nabucco, Şenbay-Kolin-Kalyon, Sicim-Yuksel-Akkord, TANAP

Enerji

ATCO Electric, Balfour Beatty, Ağa Enerji

Yol

Mota-Engil, Hess. Straßenbauamt, Strabag, Astaldi, Nurol, Fernas, IC İçtaş, Yüksel – Özaltın, Yz Altyapı, Tekfen, Polimeks, OHL-Dimetronic

Metro

Kopenhagen, Dallas, Toronto Transit, Houston Rapid Transit, Dağcan İnşaat, Kalyon, Limak, Metgün İnşaat

Back To Top